• 1401/11/04 - 11:39
  • - number of visits: 17
  • - Number of visitors: 13
  • Study time: 1 دقیقه

دانشمندان هشدار دادند که عفونت COVID-19 ممکن است باعث خونریزی مغزی جنین شود

10613.mp3 دانشمندان هشدار دادند که عفونت COVID-19 ممکن است باعث خونریزی مغزی جنین شود

در حال حاضر دلایل زیادی برای نگرانی در مورد COVID-19 وجود دارد، اما دلیل دیگری وجود دارد که باید به لیست اضافه شود: شواهدی از وجود ویروس در بافت مغز جنین در افراد باردار مبتلا به این ویروس مشاهده شده است که نشان می دهد این افراد عفونت را به فرزندان خود منتقل می کنند.  بنابراین فقط اثرات بیماری بر بدن ما نگران کننده نیست، بلکه اثرات آن بر بدن نوزادانی که هنوز به دنیا نیامده اند نیز نگران کننده است.

محققان متوجه کاهش یکپارچگی رگ‌های خونی و افزایش سلول‌های ایمنی که به مغز نفوذ می‌کنند شده اند که نشان دهنده آسیب بافتی هستند. این ممکن است نتیجه مستقیم عفونت COVID-19 یا نتیجه غیرمستقیم پاسخ ایمنی مادر باشد. اگرچه کروناویروس فقط در بافت‌های جنین (نه مادر) تأیید شده است، اما می‌توان فرض کرد که عفونت از مادران به آنها منتقل شده است. اینکه آیا خونریزی پیامد مستقیم کووید مادر یا عفونت جنین بوده است - یا اینکه این رابطه شامل یک عامل ناشناخته است - مشخص نیست.

علاوه بر این، بیشتر نمونه‌های دارای علائم خونریزی مغزی مربوط به اواخر سه ماهه اول و اوایل سه ماهه دوم بارداری بودند که نشان می‌دهد مغز جنین در مراحل اولیه رشد آن تحت تأثیر قرار می‌گیرد. این زمان برای مغز در حال رشد حیاتی است، زیرا هنوز موانع لازم برای دفاع از خود را ایجاد نکرده است.
منبع مجله Science Alert

  • Newsgroup : اخبار علمی عمومی
  • News code : 10613
کپی لینک کوتاه:
key words

Comments

0 There are comments for this article

comment

Template settings